Každoroční slavnostní zahájení aktivit oddílu v novém školním roce 2012/2013 letos připadlo na poslední víkend v září. Mohli jsme tak využít státního svátku 28. září, jež nám prodloužil víkend o pátek. Akci velela Lada a měla se odehrávat na naší táborové základně v Hostěnicích a přilehlém okolí.

Zahajovák Moravský kras: 28.–30. 9. 2012 Hostěnice

První známkou toho, že se v hostěnickém prostoru schyluje k akci, byl čtvrteční noční příjezd tří vedoucích. Jožku, Vikiho a Ladu ráno posílili ještě Honza s Peťou a po poledni také Přemek. To už se začali sjíždět první účastníci z řad dětí. Ze skupiny Orlů se postupně objevili Anička, Bertík, Dan, Eda a Šimon, Tygry reprezentovali Ivča, Janička, Verča, M-Dave, Kryštof, Max a MiG. Ze spřátelené 40. PH Hustopeče dorazil Honza a jako úplní nováčci ještě Anička (II.) a Viki (II.). Pro úplnost uvádíme i maskota celé akce, Přemkovu Amálku.

Program prověřil účastníky jak po fyzické, tak po duševní stránce. V pátek odpoledne a večer jsme absolvovali šifrově-orientační hru, která nás přivedla na některá dosud neznámá místa jižní části Moravského krasu (což po šesti letech působení v tomto prostoru není samozřejmost). Putování jsme zakončili ve starém vápencovém lomu u Ochoze, jehož dobře známe již z letošního tábora. Tam se k nám na večerní oheň a noc připojil Jožka, který jinak z pracovních důvodů pobýval s Přemkem v Hostěnicích.

Ráno výprava vyrazila směr Hostěnice. Dopoledne jsme již byli na základně a před námi stál další úkol, uvařit si oběd na ohni. Výsledné guláše se povedly a zvláště někteří jedinci si tak zlepšili reputaci z tábora. Odpoledne jsme pak strávili turnajem v ringu a večer neformální zábavou, která však vyústila v duchovní program. V neděli ráno potom nastaly obvyklé úkony, tedy balení, úklid základny a odjezd do Brna. Díky Bohu nám po celou dobu přálo počasí a nejhorším zraněním byla zadřená tříska, takže proběhlou akci můžeme hodnotit veskrze pozitivně. Děkujeme zejména Ladě za suverénně zvládnuté velení.

Josef Jan Kovář – Jožka
velitel 24. PH Brno

Organizační tým Zahajováku 2012

Velitel akce: Lada Suchomelová
Vedoucí-zdravotníci: Josef Jan Kovář – Jožka, Viktor Krištof – Viki
Vedoucí: Přemysl Kavalec – Přemek, Jan Vytřísal – Honza
Juniorská vedoucí: Petra Sedláčková – Peťa.

Další informace

Obsáhlá fotogalerie z akce zde.

Předchozí ročníky

Zápis ze Zahajováku Hostěnice 2011 zde (starý web).
Zápis z Krajského Zahajováku Hostěnice 2010 zde (starý web).
Zápis ze Zahajováku Hostěnice 2009 zde (starý web).