Čtvrtý adventní víkend se uskutečnil plánovaný výlet s tatínky. Nejdříve jsme se vydali tramvají číslo 10 až na konečnou zastávku s názvem Ečnerova. Odtamtud jsme následovali naše juniorské vedoucí, kteří nás vyvedli z města a vedli nás dál k rozhledně. Zimní příroda byla krutá a mnozí z nás tak měli promočené boty hned od začátku, statečně jsme ale pokračovali k cíli. Zasněžená příroda neustále vybízela k různým zimním hrám a tak se málokdo vyhnul koulování.

Protože cesta nás vedla i skrze oboru, mohli jsme vidět stáda srnek, daňků a muflonů. Zatímco jsme viděli stáda posledních dvou jmenovaných v dálce kroužit kolem nás, nasvačili jsme se v altánku a vydali se jedno z posledních stoupání cesty. Po chvíli nás už naše unavené nohy dovlekly k rozhledně Holedná.

Všichni jsme si postupně vylezli nahoru a pokochali se výhledem na zimní Brno. Když už jsme všichni začínali být promrzlí až na kost, vydali jsme se pomalu dolů na zastávku tramvaje, která nás odveze zpět do církve.

V církvi poté na výlet navazovala Vánoční besídka, kde si děti mohly v obchůdku koupit různé drobnosti za tzv. royky, které si v průběhu roku vydělávají na schůzkách. Na programu ale bylo i vyrábění.

  

 

(Fotky pořídil Dan Sedláček)