První adventní neděli jsme se vypravili do stověžatého hlavního města za kulturou a památkami. Po příjezdu na Hlavní nádraží jsme se prošli přes Václavské náměstí až do prostor Vyšší odborné školy publicistiky, kde jsme měli zařízené spaní. Po večeři jsme se znavení ulehli k spánku před zážitkově nabitou sobotou.

Dalšího dne nastal den D. Ráno jsme se spěšně nasnídali a vyrazili do Divadla v Celetné, kde jsme shlédli divadelní představení Setkání před Betlémem v podání Divadla Víti Marčíka. Představení pojednávalo o narození Páně v poměrně netradičním, ale nádherném podání. Po skončení divadla jsme měli možnost si prohlédnout divadelní kulisy, vytvořené z kopie historického dřevěného betléma z kostela Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích.

Foto s herci Setkání před Betlémem

Po shlédnutí představení jsme se vypravili zpět do školy, kde jsme spali a děti na oběd čekalo velmi příjemné překvapení – McDonald´s. Přestože jsme mysleli, že by toho na vedoucí mohlo zbýt více, po jídle se zaprášilo jako by to byla úroda během egyptských ran.

Když jsme dojedli, vydali jsme se na obhlídku pražských památek. Podívali jsme se na Národní třídu (když už předchozí týden bylo výročí 17. Listopadu), k Národnímu divadlu, prošli jsme se po Karlově mostě a procházku jsme dokončili na Staroměstském náměstí, kde jsme dali rozchod, aby děti měli možnost zajít si, kam chtějí.

 

Po zjistění, co je na oběd, se dětem vrátilo zdánlivě ztracené nadšení

V Neděli jsme děti moc nepotěšili, když museli vstávat před šestou hodinou, aby stihli vše vrátit do původního stavu a dojít včas na vlak, který nám jel po sedmé hodině. Ovšem za procházku liduprázdnou Prahou a prázdným Václavským náměstím to stálo. Alespoň pro vedoucí.