Doba je poněkud nestandartní a roušky ve školách jsou nutností. Proto jste měli možnost si s společně s námi vyrobit svou vlastnoruční módní roušku, na kterou budete právem hrdi. Ověřili jste si nejen zručnost, ale i nápaditost a tvořivost. Přebytečnou energii pak bylo možné vybít při hrách a soutěžích, a neminulo nás ani Ringo. Nechyběly rovněž tradiční podzimní sběr šípků a péče o včelky.

Víkendovka (nejen) roušková : 25. – 27. 9. 2020 Hostěnice

 

Po příjezdu do Hostěnic si děti odnesly věci do pokojů. K večeři byl chleba s paštikou a teplý čaj. Druhý den po snídaní děti začaly s šitím roušek. Teta Lucka, maminka jednoho z účastníků, všem ukázala několik typů roušek. Potom následovalo vysvětlení,  jak je vystřihnout, kde přehnout, kde sešít, jaký typ švu použít. Děti se také naučily zacházet s šicími stroji. Spolu s vedoucími šily roušky celý den. Když si někdo potřeboval na chvíli odpočinout,  tak si vzal kbelík a šel nasbírat šípky. Z nasbíraných šípků večer Lucka uvařila vynikající marmeládu. 

V neděli dorazil pan včelař  a po výborném obědě měl s dětmi povídání o včelách.  Následovalo praktické vyzkoušení, jak se léči včely a jak se dokrmují cukrovou vodou. Děti si ještě večer vyrobily svíčky z včelího vosku a už následovalo balení, úklid a odjezd domů. 

 

Fotogalerie zde:
Roušková víkendovka Hostěnice 2020
Jméno: Víkendovka
Heslo:    rousky

 

Bližší informace:

Sraz: pátek 25. 9. 2020 v 17:00, Nové Sady 37, Brno.
Návrat: neděle 27.9. 2020 v 19:00, Nové Sady 37, Brno.
Strava: 5x denně včetně pitného režimu.
První jídlo bude páteční večeře, poslední jídlo nedělní svačina.
Cena: 250,- Kč (+ doprava, s sebou 2x jízdenku na 4 zóny).
Velitel akce: Ing. Přemysl Kavalec, mob.: 606 147 916, mail: premysl.kavalec@seznam.cz

Uzávěrka přihlášek: čtvrtek 24.9.2020 do 18:00.

 

Bližší informace (formát PDF) zde.