Kdo si nechal ujít letošní Ringoturnaj, který se konal začátkem května, o hodně přišel. Těšili jsme se z mnoha workshopů (mimo jiné oblíbených lodiček, střelby z luku, šifer a mnoho dalšího). Sešlo se necelých 700 účastníků, z čehož naši hlídku reprezentovalo 14 dětí a 2 vedoucí. 
 
Večerní programy byly opravdu velmi nadupané, na jedno večerní slovo předskokan dokonce přijel autem do stanu :D. Skvělé chvály měli např. brňáci z Apoštolské církve. Dobrý program pro nás měla připravena i Armáda ČR a policie. Přiletěl vrtulník a vojáci měli výsadek, policisté pak ukázali, jak zasahují s pomocí cvičených psů.
Proběhl také návštěvní den, kdy byl areál otevřen veřejnosti.  Přišlo mnoho lidí z okolí, prošli si workshopy, stanové městečko a mohli zjistit jak to v royale chodí. Mnoho krásných chvil jsme strávili v jídelně povídáním si, seznamováním se s novými přáteli a samozřejmě i na hřišti. Všichni zápasili pod heslem „není důležité vyhrát, ale vyhrát si.“ První mohlo být ale jen jedno družstvo z každé věkové skupiny a tak jsem rád, že můžu oznámit, že jsme do Brna přivezli jedno první místo, kdy v kategorii Ranger Kids vyhrál tým, jehož kapitánkou byla naše Adélka Horčicová.
 
Dorty byly snězeny, diplomy rozdány, cesta zpět busem i vlakem s ostatními hlídkami byla také super. Opravdu vydařená akce, kterou si nenechte nikdo příští květen ujít. Díky všem zúčastněným a budeme se na Tebe těšit za rok v Křižanově! Všichni cvičte a učte se na Rangera roku, ať přivezeme příští rok ještě více diplomů 🙂
(Zdroj fotografií: Facebook Royal Rangers a Ringoturnaje)
(Zápis zapsal Pavko)