Jednou z dobrých tradic Royal Rangers na jižní Moravě je každoroční společná víkendovka všech oddílů naší organizace, které působí na území Jihomoravského kraje. Tyto akce se obvykle konají na začátku či na konci školního roku a jsou vítanou příležitostí k navazování a prohlubování vztahů mezi členy jednotlivých oddílů. A protože letošní rok neměl být výjimkou, byla na červen 2016 plánována víkendovka na jihovýchodním okraji Drahanské vrchoviny, na táborové základně Maliná u obce Ruprechtov. Tématem víkendovky byl židovský hrdina Gedeon, známá to postava z biblického Starého zákona.

Krajský Ukončovák: 10.-12. 6. 2016 Lednice

Ukoncovak-2016-pozvanka

Všechno je jinak. Pokud by se měla vybrat jedna věta, která by charakterizovala letošní Ukončovák, byla by to asi tato. Nejprve se několik týdnů před akcí ukázalo, že základna Maliná je v plánovaném termínu obsazená a že je třeba hledat jiné vhodné místo. Volba padla na autokemp Apollo nedaleko Lednice, jež spadá do revíru působnosti Royalistů z 2. Přední hlídky Břeclav. Cena vyšší, vzdálenost pro nás Brňany větší, ale budiž. Navíc jsme tam s oddílem ještě nebyli, a tak jsme se docela těšili. Následující týdny se poměrně rozsáhle řešil program. Ukázalo se však, že ze strany zdravotníků Jožky a Lenky to byla zbytečná snaha. Pouhých několik dní před akcí totiž onemocnělo jejich malé dítě. Diagnóza byla neúprosná, exanthema subitum, šestá exantémová nemoc, tedy slabší příbuzný zarděnek. Jožka s Lenkou tak zůstali doma v karanténě a zdravotnickou službu u dětí převzali další kvalifikovaní vedoucí.

A jaký Ukončovák 2016 vlastně byl? Z doslechu víme, že u dětí patřila k nejsilnějším zážitkům konzumace asijské nudlové polévky s chilli. Juniorští vedoucí si zase pochvalovali půlnoční koupel v rybníce. Všichni ale všechno přežili, a tak můžeme Bohu vzdát díky za akci absolvovanou v neobvyklém prostředí. A pokud se k našim uším donesou další podrobnosti, rádi je zde zveřejníme.

Josef Jan Kovář – Jožka

Fotodokumentace z akce nebyla naším oddílem pořizována.

Předchozí ročníky

Zápis z Krajského Ukončováku 2014 zde.
Zápis z Krajského Ukončováku 2012 zde.