Oficiálním zakončením školního roku bývá v naší organizaci na území Jihomoravského kraje již tradičně tzv. Ukončovák. Jedná se o víkendovou akci, kterou pořádáme obvykle na oddílové či krajské úrovni. V roce 2014 se tato víkendovka odehrála na táborové základně v Hostěnicích u Brna, kde se shromáždily oddíly Royal Rangers z celého Jihomoravského kraje. Jednotícím tématem akce byl příběh biblického Jonáše.

Krajský Ukončovák: 13.-15. 6. 2014 Hostěnice

Ukoncovak-2014

V pátek pozdě odpoledne se do Hostěnic sjelo celkem 68 účastníků ze všech pěti aktivních jihomoravských oddílů:
2. Přední hlídka Břeclav – 15 osob
18. Přední hlídka Brno – 23 osob
24. Přední hlídka Brno – 12 osob
40. Přední hlídka Hustopeče – 4 osoby
43. Přední hlídka Vyškov – 14 osob.

Po úvodním nástupu a seznámení účastníků s pravidly pobytu na základně a s programem akce proběhla večeře. My z 24. PH jsme kupříkladu opékali klobásky na ohni a grilu. Program byl rozčleněn dle věkových skupin na tři paralelní části, které různým způsobem pracovaly s motivem známého biblického příběhu Jonáše. Děti čekalo prolézání jeskyní simulujících útroby velryby, překonávání lanových překážek a celá řada dalších her navázaných na hlavní téma víkendovky. Program odsýpal dle plánu a časově klapal jak hodinky, což spolu s dobrým počasím a absencí vážnějších zranění zajistilo výrazný zdar akce. Díky Bohu za to. Z hlediska dějin naší 24. PH pak stojí za zmínku opětovné zabloudění jednoho družstva Adventure Rangers na Kalečníku během sobotní šifrově-orientační hry. Je to neuvěřitelné, ale stalo se tak. Asi už lze konstatovat, že když svět má Bermudský trojúhelník, náš oddíl má Kalečník.

Změnou oproti všem předchozím krajským akcím byla doprava na cestě zpět. Jelikož jsme z Hostěnic chtěli všichni odjíždět autobusovou linkou 701 v 11:57, oslovili jsme s ohledem na náš počet firmu Kordis, která zajišťuje organizaci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. V neděli v určený čas nás tedy očekával posilový autobus linky 701, který po odbavení naší výpravy vyvěsil na panelech označení „služební jízda“ a odvezl nás až na konečnou do Brna. Cesta zpět tak proběhla nezvykle rychle a komfortně jak pro nás, tak pro cestující pravidelné linky, které odbavil druhý autobus jedoucí za námi.

Josef Jan Kovář – Jožka

Organizátoři Krajského Ukončováku RR Jihomoravského kraje 2014
Velitel akce: Petr Helešic (2. PH Břeclav)
Programoví vedoucí: Karel Hauptman (18. PH Brno), Jan Bubík (43. PH Vyškov), Jakub Fridrich (40. PH Hustopeče)
Lékařka: MUDr. Lenka Kovářová (24. PH Brno)
Kuchařka: Simona Kavalcová (24. PH Brno)
Zásobovač: Přemysl Kavalec (24. PH Brno).

Poděkování
Děkujeme firmě Kordis JMK, a. s., za zajištění mimořádného nedělního posilového spoje linky 701 IDS JmK pro přepravu účastníků naší akce.

Fotogalerie z akce je zde.