Kalendářní rok 2016 zakončila naše 24. Přední hlídka tradiční Vánoční besídkou Royal Rangers. Ta se letos konala během odpoledne čtvrté adventní neděle v prostorách křesťanské evangelikální církve Slovo života na ulici Nové Sady v Brně. Zváni byli všichni členové a přátelé oddílu i jejich rodiče.

Vánoční besídka 2016: neděle 18. 12. 2016 Brno

vanocni-besidka-rr-2016

Začátek besídky byl plánován na nedělní třináctou hodinu, ale došlo k neočekávané termínové kolizi, kdy od pravého poledne probíhal ve velkém sále církevních prostor slavnostní společný oběd dlouholetých členů brněnského sboru Slova života, organizovaný bývalým prvním pastorem sboru Jiřím Zdráhalem a jeho manželkou Janou. Pizza a medovník chutnaly všem, děti nevyjímaje, takže se zahájení akce Royal Rangers poněkud posunulo.

Úvod našeho oddílového setkání se nesl ve znamení royalovské hymny a děkovných modliteb pod vedením velitele oddílu Přemka Kavalce. Sešlo se nás v malém sále celkem 18, z toho 13 dětí a pět dospělých vedoucích. Pak jsme se již vrhli na hry, nákupy za oddílovou měnu Royky, rukodělné aktivity a mnoho dalšího. Tři hodiny vyčleněné na besídku tak uplynuly jako voda. Na závěr jsme si promítli fotografie z uplynulých akcí, kterých bylo v uplynulém roce skutečně požehnaně, a opět si zahráli několik her. Pak už jsme poklidili, zkonzumovali zbývající zásoby cukroví a rozešli jsme se. Cestu domů nám ještě zpestřilo vydatné sněžení, které zahalilo město Brno do pravého předvánočního hávu.

Děkujeme všem členům, rodičům a příznivcům Royal Rangers za podporu, pomoc a přátelství v uplynulém roce. Všem čtenářům tohoto textu pak přejeme pokojné Vánoce a požehnaný nový rok 2017.

Josef Jan Kovář – Jožka

Komentovaná fotogalerie z akce zde.

vanoce-rr-2016

Předchozí ročníky

Zápis z Vánoční besídky 2015 zde.
Zápis z Vánoční besídky 2014 zde.
Zápis z Vánoční besídky 2012 zde.


1 komentář

Rok 2016 · 31. 12. 2016 v 15.14

[…] 18.12.2016 – Vánoční besídka Brno […]

Komentáře nejsou povoleny.