Vánoční besídka 2014

V poslední adventní neděli roku 2014 se členové našeho oddílu setkali na tradiční Vánoční besídce v prostorách křesťanské církve Slovo života Brno. Tato akce je příležitostí k neformálnímu setkání dětí, rodičů a vedoucích na závěr roku, u dobré zábavy i dobrého jídla.

Vánoční besídka: 21. 12. 2014 Brno

RR_vanocni-besidka-2014_zvadlo

Besídku jsme začali v jednu hodinu odpolední tradiční hymnou. Pak už se otevřely stánky, v rámci nichž byla možnost zakoupení sladkostí, tábornických potřeb a dalších věcí za oddílovou měnu Royky. Ty si děti namísto bodování vydělávají během roku za účast na akcích, plnění úkolů a další aktivity. Jako obvykle byly stánky rychle v obležení. Následovalo velkolepé představení hobitího plemene, aby i nejmenší účastníci věděli, o čem (či spíše o kom) je letošní celoroční hra. Navazující pásmo her umožňovalo zisk dalších mlsků, například lentilek. Zkrátka však nepřišli ani ti méně úspěšní. O svačinových pauzách totiž mohl mlsat rozličné dobroty úplně každý, a to včetně vedoucích a hostů.

Besídka utekla jako voda a nás čekal poslední bod programu. Tím byla prezentace akcí, které jsme spolu prožili v uplynulém kalendářním roce. A že jich nebylo málo! Připomněli jsme si chvíle veselé i chvíle horší, ale jak mohl každý účastník besídky vidět, například končetiny zlomené během předchozí zimy a léta již stihly bezvadně srůst. Děkujeme Bohu a doufáme, že se za rok zase všichni sejdeme.

Josef Jan Kovář – Jožka

RR-Vanocni-besidka-2014

Fotogalerie z akce (autoři Jožka a Mája) ke zhlédnutí zde.