Vánoční besídka 2012

V neděli 16. prosince proběhla tradiční vánoční besídka našeho oddílu. Cílem této akce je setkat se naposledy v daném kalendářním roce, společně se pobavit a popřát si, sobě i rodičům, k nadcházejícím svátkům všechno nejlepší a Boží požehnání.

Vánoční besídka: neděle 16. 12. 2012

 

Jako každý rok se konala Vánoční besídka pro rodiče a jejich děti. Začínat jsme měli ve 14:00, ale pro jistotu jsme ještě chvíli počkali na opozdilce. A vyplatilo se to. Když už byli všichni přítomni a usazeni, mohlo se začít. Jožka si na začátek připravil Vánoční slovo z Bible, které celé obecenstvo poslouchalo a přijímalo.

Poté, co Jožka domluvil, nastoupily děti. Největší odvahu měly holky Tygřice (šly první), které si připravily hru s názvem: “Uhádni, co ukazuji“. Vždycky vybraly nějakého dobrovolníka, který dostal za úkol jakýmkoliv způsobem předvést určitou činnost nebo věc, ale nikdy nesměl použít slova se stejným slovním základem, anebo vůbec nesměl promluvit. Musím zde vypíchnout Artíka a jeho úžasnou „rybu na suchu“. Všichni se velice dobře bavili.

Když holky skončily se svým programem, nastoupili kluci. Chvíli jim trvalo, než nachystali scénu, ale potom to vypuklo. Honza začal předčítat báseň a ostatní hráli scénku podle básničky. Také se to klukům velice povedlo.

A nakonec nastoupili ti nejmenší. Ti si pro diváky nachystali písničku: “Kdo je pánem džungle?“. Jejich úchvatná koordinace a naprosto dokonale podaný pěvecký výkon dostal publikum do euforie radosti. Za což jim patří veliká pochvala.

Následně po ukončení scének, her a pěveckých vystoupení, se děti mohly rozběhnout ke stánku se speciálními Royalovskými penězi zvanými „Royky“. Děti si za ně kupovaly různé sladkosti, hračky, karimatky, termo-hrnky a jiné užitečné věci. Během toho, co děti nakupovaly, si rodiče mohli popovídat s vedoucími, ostatními rodiči a vyměnit si nějaké to cukrovíčko z domova.

Věřím, že se tento rok Vánoční besídka povedla a už se nemůžu dočkat na další.

Viktor Krištof – Viki