Základní informace k letnímu táboru 24. Přední hlídky Royal Rangers v roce 2016. Jeho tématem bylo klasické dílo českého spisovatele Jaroslava Foglara.

Tábor „Záhada hlavolamu“: 16. – 24. 7. 2016 Hostěnice

Tabor-2016-FB-1

„Dospělí lidé sice o tom nevědí a nepamatují se již na to, ale každý pořádný chlapec a téměř každé děvče, kteří žijí ve velkém městě, vědí, že jsou někdy večery, kdy je v ulicích všechno tak nějak podivně tajuplné až strašidelné a kdy vzduch přímo sálá nějakým dobrodružstvím.  Nad mořem střech a stříšek se zelená večerní nebe, v oknech se rozsvěcují světla, vzduch voní, ulicemi spěchají neznámí lidé, všude je plno tajemných stínů a lampy mění soumrak ve večerní tmu…

Už řadu dní se ve Stínadlech něco děje, něco podivného a znepokojivého.

Stínadla! Tajemná, nebezpečná čtvrť, do které se teď už zase po několik týdnů neodvažuje ani jeden chlapec z Druhé strany. Čtvrť propletená křivolakými uličkami s nesčetnými schůdky a zábradlíčky, uličkami škrábajícími se vzhůru do kopců a zase řítícími se jako do hlubiny, plná průchodů s nezbádanými tajemnými zákoutími a záhadnými dvorečky za zdmi domů.

A v tom bludišti žijí spousty hochů, kteří jsou docela jiní než hoši ze kterékoli jiné čtvrti města. Uzavření do sebe, nepřátelští vůči každému chlapci, který zde nebydlí a sem nepatří… Tito chlapci ze Stínadel, Vontové, se nikdy nemíchali mezi hochy jiných částí města. Je to kasta sama pro sebe, pyšná, výbojná, pro všechny ostatní záhadná a nechápaná, i obávaná.

Za tichých večerů je nyní slyšet ze Stínadel docela zřetelně válečná píseň Vontů, píseň beze slov, nápěv nahánějící hrůzu, o kterém se myslelo, že již nikdy nezazní. A teď dokonce Vontové začínají zase své výpady, stávají se výbojnými a smělými.

Něco se tam děje! Něco se tam děje!“    (Jaroslav Foglar)

Prožij s námi dávný a tajuplný příběh z knih slavného Jestřába. Staň se jedním z tajemných Vontů, strážců stínadelských záhad. Budeš poznávat a ochraňovat svůj starobylý domov před všemi vetřelci zvenčí. Čeká Tě soupeření s jinými Vontskými skupinami o vládu nad temnými stínadelskými uličkami. A budeš-li mít dost odvahy, dostaneš příležitost rozplétat zamotaná a zpuchřelá vlákna velikého tajemství, které opět leží pohřbené někde ve spleti oprýskaných a rozpadajících se stínadelských zdí. Jsi hoden nosit žlutý špendlík, odvěký odznak Vontů? Pokud ano, zveme Tě k letošnímu táborovému dobrodružství!

Zahada-hlavolamu-2016

Přihláška a základní informace

Co: Letní stanový tábor 24. Přední hlídky Royal Rangers.
Kdy: Sobota 16. července – neděle 24. července 2016.
Kde: Táborová základna Hostěnice.
Téma: Záhada hlavolamu.
Cena: 2 200 Kč (bez uplatněných slev) – platí do 30.04.2016.
Hlavní velitel: Ing. Simona Kavalcová – Simka, tel. 728 100 488.

Přihláška a bližší informace zde.

Vyplněnou přihlášku zašlete na adresu:
Ing. Simona Kavalcová, Střední 55, 602 00 Brno.

Informace pro přihlášené

Lékařské potvrzení (formát PDF) zde.
Potvrzení o bezinfekčnosti (formát PDF) zde.
Seznam věcí na tábor (formát PDF) zde.

Další informace

Zápis z předtáborové porady (18.06.2016) zde.

Zápis z letního tábora 2015 zde.
Zápis z letního tábora 2014 zde.


2 komentáře

Předtáborová porada 2016.I · 18. 6. 2016 v 23.32

[…] Bližší informace k letnímu táboru 2016 zde. […]

Předtáborová brigáda 2016.II · 14. 7. 2016 v 20.21

[…] k letnímu táboru 2016 zde. Zápis z předtáborové porady 18.06.2016 zde. Zápis ze souběžně probíhajícího […]

Komentáře nejsou povoleny.