Podobně jako v předchozích letech, tak i letos posloužila naše táborová základna v Hostěnicích k uspořádání již tradičního Sborového dne brněnského sboru křesťanské církve Slovo života. Tento sbor mimo jiné významným způsobem podporuje vzdělávání vedoucích 24. Přední hlídky Royal Rangers. Ti tedy rádi posloužili technickým zajištěním akce a kromě toho byla pod palcem RR i zdravotnická služba. Jen pro připomenutí, Sborový den je neformálním setkáním členů sboru a jejich rodinných příslušníků v krásném prostředí na hranicích Moravského krasu.

Sborový den SŽ Brno 2017: sobota 17. 6. 2017 Hostěnice

Předehrou Sborového dne se v sobotu 17. června stala dopolední předtáborová porada vedoucích 24. PH. S blížící se druhou hodinou odpolední se však na základně začaly množit i osoby zcela netábornického vzezření. Nakonec nás dorazilo přibližně 65. Na účasti se tedy jasně odrazila katastrofální předpověď počasí z předchozího dne. Ta se sice díky Bohu nenaplnila, ale i tak pohledy všech přítomných přitahoval bazén instalovaný před horní budovou. Prvním bodem programu totiž měl být křest vodou. Akt samotný ovšem nebyl zdaleka tak drsný, jak se mohlo na první pohled zdát, neboť díky Přemkovi a Simce Kavalcovým byla teplota vody v bazénu udržována na velmi příjemných 32 stupních Celsia. Celkem tři sestry a jeden bratr tedy svůj vodní křest absolvovali bez větších traumat.

Další program byl již tradiční, takže přítomné děti si užily hledání pokladu formou účasti v několika sportovně-herních disciplínách a i dospělí si mohli vychutnat pár atrakcí připravených speciálně pro ně. Zaujal například manželský trojboj, ve kterém zápolily přítomné manželské páry. Vítaným bodem programu bylo také opékání špekáčků nad ohněm a otevřen byl rovněž stánek s občerstvením. To vše však představovalo pouze kulisy pro četná osobní setkání a rozhovory na vážná i méně vážná témata. Díky Bohu se nikdo nezranil ani neonemocněl, takže dojmy z letošního Sborového dne jsou veskrze pozitivní.

Josef Jan Kovář – Jožka
zdravotník Sborového dne 2017

Další informace

Komentovaná fotogalerie z akce ke shlédnutí zde.

Předchozí ročníky

Zápis ze Sborového dne 2016 v Hostěnicích zde.
Zápis ze Sborového dne 2015 v Hostěnicích zde.
Zápis ze Sborového dne 2014 v Hostěnicích zde.