V červnu 2014 proběhl na naší táborové základně v Hostěnicích sborový den křesťanské církve Slovo života Brno. Brněnský sbor této církve dlouhodobě finančně podporuje vzdělávání vedoucích našeho oddílu, což je pro nás (a náš oddílový rozpočet) významnou pomocí. Kvalifikovaná práce s dětmi totiž v dnešní době vyžaduje řadu znalostí a dovedností předepsaných státní legislativou, což pro vedoucí představuje povinnost absolvovat nejrůznější akreditovaná školení.

Sborový den SŽ Brno 2014: sobota 7. 6. 2014 Hostěnice

Sborovy-den_SZ-Brno_2014

Akce začala jako obvykle. V sobotu ráno se na hlavním vlakovém nádraží v Brně setkalo vedení našeho oddílu. Po nezbytných nákupech jsme vyrazili do Hostěnic připravit základnu na sborový den, jehož program začínal v 15 hodin. Hlavním úkolem Přemka bylo zajistit provozní záležitosti, především materiál k programu a zásoby potravin. Simka strávila většinu dne v kuchyni, která se změnila na stánek s občerstvením, a náplní Jožkovy činnosti bylo sečení trávy. Práce jsme měli nad hlavu, ale díky Bohu se většinu věcí podařilo nachystat včas.

Sborový den si do Hostěnic přijelo užít asi 60 osob. Smyslem celé akce je neformální setkání členů sboru a rozvíjení vzájemných vztahů, zejména prostřednictvím zábavných soutěží a posezení u jídla a pití. Pro účastníky bylo připraveno několik stanovišť, kde bylo možno si vyzkoušet různé sportovní disciplíny jako házení šipek, házení míčků, střelba ze vzduchovky, chůze na chůdách atd. K dispozici byla i hřiště na kolektivní hry. Každý si přišel na své, například tatínci jistě ocenili rozborku a sborku samopalu vz. 58. K občerstvení sloužily především lahodné kousky kuřecího a vepřového masa s chlebem, hořčicí a kečupem, které byly produkovány a distribuovány z polního grilu. Nápoje bylo možno zakoupit teplé i studené, oblíbená byla zejména káva z profesionálního kávovaru a chlazená originální kofola.  Na odbyt šla také zmrzlina. Počasí nám totiž kromobyčejně přálo, na obloze nebyl ani mráček a sluníčko tak pálilo ostošest.

Čas v Hostěnicích utekl jako voda a nastal čas loučení. Ještě předtím se rozdaly ceny za nejlepší výkony na sportovních stanovištích. Pro nás z RR pak bylo největší odměnou slyšet slova chvály o tom, kolik se za těch několik let udělalo v Hostěnicích práce. S akcí tak byli spokojeni snad všichni. Děkujeme členům SŽ Brno za milou návštěvu a doufáme, že se třeba za rok zase v Hostěnicích setkáme.

Josef Jan Kovář – Jožka

Fotodokumentace z akce nebyla naším oddílem pořizována.