V červnu 2015 naše táborová základna v Hostěnicích opět hostila členy a přátele brněnského sboru křesťanské evangelikální církve Slovo života, kteří se přijeli zúčastnit Sborového dne. Jedná se o oblíbenou neformální akci plnou her, soutěží a dalších společných aktivit pod širým nebem, přičemž nechybí ani dobré jídlo a pití.

Sborový den SŽ Brno 2015: sobota 20. 6. 2015 Hostěnice

Sborovy-den-SZ-2015

Letošní Sborový den měl vypuknout v sobotu v 15 hodin, ale někteří z účastníků se objevili s více než hodinovým předstihem, aby pomohli s přípravou základny. Nachystat odpovídající prostory pro větší množství osob totiž není žádná hračka. To byl ostatně také jeden z důvodů, proč jsme letošní Sborový den spojili s rozlučkovou víkendovou akcí našeho oddílu (viz odkaz dole). Práce se podařilo zvládnout právě včas, aby Sborový den mohl bez překážek začít.

Sborové dny se vyznačují skutečně hojnou návštěvností, ale letos jsme byli s ohledem na nejisté víkendové počasí zvědaví, kolik osob se na základně objeví. Měli jsme totiž zprávy, že v Brně vcelku silně prší. Přibližně osmdesátka účastníků, z toho asi 25-30 dětí, byla tedy příjemným překvapením. Rekord z hlediska překonané vzdálenosti pak s jistotou držela dvojice amerických studentek z Tulsy v Oklahomě. Obě dívky sice byly zpočátku překvapeny některými exotickými zvláštnostmi, jako jsou suché záchody či opékání špekáčků na otevřeném ohni, ale rychle se zapracovaly a s nefalšovanou americkou asertivitou se zapojily do organizačního týmu.

Program Sborového dne měl letos na starost starší brněnského sboru Jirka Němec. Jeho vyvrcholením byla šifrově-orientační soutěž pro děti „Cesta za pokladem“, na jejímž konci skutečně čekala dřevěná truhla s hračkami a dalšími cennostmi, ukrytá v tmavém sklepení. Také dospělí si však mohli zasoutěžit ve střelbě z luku, házení šipkami, hodu míčků na cíl či si vyzkoušet tanec s obručí. K občerstvení bylo připraveno již zmíněné opékání špekáčků či stánek s nealkoholickými nápoji a pochutinami.

Co se týče Royal Rangers, tak vedoucí našeho oddílu se podíleli na praktickém zajištění akce. Velitel Přemek mj. připravil ohniště a dřevo k opékání, Simka vedla stánek s občerstvením a Jožka s Lenkou zajišťovali zdravotnickou službu. Díky Bohu se nestalo nic vážnějšího než jedno zapité klíště a jedna zaražená tříska. Jožka s Přemkem se dále podíleli i na fotodokumentaci akce. Pro členy oddílu z řad dětí byly potom připraveny stánky, na nichž bylo možno zakoupit různé předměty za oddílovou měnu Royky, které si děti vydělaly v průběhu školního roku na schůzkách a akcích. Na dračku šly zejména kapesní nože a čelovky. Další možnost, jak utratit Royky, se pak nabízela ve stánku s občerstvením. Netřeba zdůrazňovat, že většina našich Royalistů toho patřičně využila.

V průběhu Sborového dne zasedla také Rada 24. PH, což je poradní a kontrolní orgán našeho oddílu, který se zabývá hodnocením přípravy a realizace schůzek, víkendových akcí, táborů, hodnocením vedoucích, kontrolou čerpání získaných dotací, realizace řešených projektů a všemi dalšími důležitými aktivitami a potřebami oddílu. Členy Rady jsou také zástupci rodičů našich dětí. K danému zasedání lze uvést, že s uplynulým školním rokem vyjádřila Rada spokojenost.

Závěrem můžeme konstatovat, že se letošní Sborový den opět vydařil. Kdo v sobotu do Hostěnic dorazil, ten nelitoval. Doufejme tak, že se příštího roku sejdeme v ještě hojnějším počtu.

Josef Jan Kovář – Jožka

Další informace

Zápis z loňského Sborového dne zde.
Zápis z paralelně probíhající Rozlučky se školním rokem 2014/2015 zde.

sborovy-den-sz-2015


1 komentář

Rozlučka 2014/2015 Hostěnice · 23. 6. 2015 v 23.37

[…] Fotogalerie z akce zde. Zápis ze Sborového dne SŽ Brno zde. […]

Komentáře nejsou povoleny.