V polovině března proběhla první velká předtáborová porada k letošnímu letnímu táboru „Hobit“. Konala se na naší táborové základně v Hostěnicích, kterou využíváme k různým aktivitám i po většinu roku.

Předtáborová porada: sobota 14. 3. 2015 Hostěnice

Taborova-porada-2015-I

V sobotu dopoledne se v Hostěnicích nejprve konala výjezdní porada vedoucích naší 24. Přední hlídky, a to v rámci týdenního, měsíčního a pololetního plánování. S úderem jedenácté se potom začali shromažďovat i účastníci letošního letního tábora. Porady se celkem zúčastnilo 14 táborových vedoucích a instruktorů z obou zúčastněných oddílů (24. PH Brno a 40. PH Hustopeče) i tři vzácní hosté.

V rámci porady jsme si nejprve připomněli základní informace k táboru. Poté Jožka přednesl příběh celotáborové hry, který bude představovat úvod do letošního táborového programu. Následně byly prezentovány cíle tábora, jež by měly v případě zdárné realizace vést k posílení všestranného rozvoje osobnosti zúčastněných dětí. Rámcový harmonogram tábora ukázal vedoucím sled hlavních událostí, které se na táboře budou odehrávat. Z harmonogramu táborového dne zajímaly účastníky nejvíce časy porad. Pak jsme prodiskutovali táborové kostýmy a rozdali úkoly do příštího setkání. Závěrem proběhlo doplnění kontaktů na jednotlivé vedoucí a první letošní předtáborovou poradu uzavřely neformální rozhovory na různá témata.

Důležitou součástí přípravy tábora je rovněž zvyšování a udržování kvalifikace zúčastněných vedoucích. Pro letošní rok je tedy klíčové proškolení nováčků v týmu vedoucích. Dva vedoucí by tak na přelomu června a července měli absolvovat Národní výcvikový tábor (NVT) v Moravském krasu a kvarteto nových Juniorských instruktorů bude proškoleno již v květnu na NVT Juniorů na Valašsku.

Březnovou poradu v Hostěnicích můžeme hodnotit jako zdařilou. Děkujeme všem zúčastněným a zejména pak těm, kteří k hladkému průběhu porady přispěli i nějakou tou pochutinou. Zvláštní pochvaly zasluhují tradičně Kavalcovi za vynikající párečky s chlebem, hořčicí a kečupem, ale také Eskarousovi za skutečně lahodné buchty.

Josef Jan Kovář – Jožka
hlavní vedoucí tábora 2015

Bližší informace k táboru Hobit 2015 zde.
Informace o výcvikovém táboře NVT Juniorů 2015 zde.


1 komentář

Letní tábor 2015 „Hobit“ · 31. 3. 2015 v 22.47

[…] Informace z 1. předtáborové porady zde. […]

Komentáře nejsou povoleny.