OrliPro X Hostěnice

Před polovinou dubna proběhla na naší táborové základně v Hostěnicích další prodloužená schůzka skupiny Orli. Tzv. OrliPro se konala již podesáté a její program zabral jako obvykle celý víkend.

OrliPro X: 10. – 12. 4. 2015 Hostěnice

OrliPro-X-2015

Sraz na víkendovou akci proběhl v pátek 10. dubna v 17 hodin. Účastníci se následně rozdělili na dvě skupiny. Devět dětí a čtyři vedoucí se pod velením Jožky přesunuli na autobus č. 701, zatímco zbylý kvartet prováděl přesun batožin osobním vozem a dokoupení zásob v Tesku. Tuto skupinu dvou vedoucích a dvou dětí vedl Přemek, jenž také velel celé víkendovce. V Hostěnicích nás již očekával předvoj v síle jednoho vedoucího (Viki), který měl za úkol zajistit teplo na ubikacích. Vysoká účast dospělých osob na této OrliPro byla dána souběžně probíhající předtáborovou brigádou a poradou.

Celkem 11 dětí pocházelo ze dvou našich kmenů. Starší Orly zastupovali Dan R., Eduard R., Šimon H., Albert R., Alex R., Filip T., Kamila K. a Anna K. Mladší Lvíčata tvořila pidi-smečku ve složení Aneta T., Adéla T. a Amálie K. Čekal je poměrně tradiční program složený z práce (příprava dřeva), sportu (trénink ringa), her (vlajkovaná atd.) i posezení u táborového ohně. Silné dojmy v účastnících zanechala například sobotní ranní rozcvička, v níž jedna z vedoucích aplikovala některé poznatky ze svého právě absolvovaného policejního výcviku. To ráno jsme tak pocítili svaly, o jejichž existenci neměla většina z nás dosud ani tušení.

Celá akce uběhla dosti svižně. Po většinu víkendu nám přálo počasí, pouze v sobotní podvečer se přihnala první letošní bouřka, což ale nemělo na program nijak zásadní vliv. Za zmínku stojí rovněž tradičně vynikající kuchyně naší šéfkuchařky Simky. Také se, díky Bohu, nepřihodilo žádné závažnější zranění, což v souhrnu umožňuje označit jubilejní desáté OrliPro za všestranně zdařilou akci.

Josef Jan Kovář – Jožka

Fotogalerie z akce zde.
Zápis ze souběžné předtáborové brigády zde.

Realizační tým OrliPro X 2015:

Velitel akce: Přemysl Kavalec – Přemek
Programoví: Přemysl Kavalec – Přemek, Simona Kavalcová – Simka
Hospodář: Přemysl Kavalec – Přemek
Zdravotník: MUDr. Lenka Kovářová
Vedoucí: Josef Jan Kovář – Jožka, Marie Kandelová – Mája, Viktor Krištof – Viki, Kristýna Svetová – Kessi
Kuchařka: Simona Kavalcová – Simka.