Po roční pauze pořádala naše 24. Přední hlídka Royal Rangers anglický podzimní tábor, tzv. English Autumn Holidays. Jedná se o populární akci určenou všem těm, kteří se chtějí zdokonalit v tomto nejdůležitějším světovém jazyce. Naše vyučovací metody byly i letos netradiční a za neobvyklé se dalo označit i prostředí, kde se akce odehrávala. Více v textu našeho velitele:

EAH VI: 24. – 28. 10. 2014 Hostěnice

EAH-VI-2014

Již pošesté se v průběhu podzimních prázdnin stala základna 24 PH RR v Hostěnicích u Brna svědkem nájezdu „cizinců“ do „výsostného území Velké Británie“. Celý areál, který je obehnán plotem, poskytoval pocit ostrovní země, kde je domovskou řečí angličtina. A tak účastníci, již od brzkého vstávání až do nočního ukládání do spacáku, slyšeli neustále angličtinu.

Den začínal rozcvičkou s anglickým komentářem. Po osobní hygieně a úklidu věcí se šlo na snídani, za kterou účastníci platili v místní měně, tedy v librách. V případě obsáhlejší komunikace s číšníkem mohli cenu usmlouvat až na polovinu. Následovalo objednání si oběda z menu, samozřejmě s anglickými názvy. Pak začal dopolední blok programu, kdy probíhaly různé hry a programy na slovíčka a gramatiku.

Oběd, stejně jako snídaně, se platil v librách s možností uplatnění slev. V poledním klidu bylo dovoleno „odejít za bránu“, kde účastníci mohli mluvit krátce česky, aby se vyjasnila případná nedorozumění zapříčiněna anglickým jazykem.

Odpolední program byl zaměřen převážně na sport a vycházky do okolí. Po večeři nastal opět blok různých jazykových prezentací a chval. Po večerní hygieně šli všichni způsobně spát do příjemně vytopených pokojů.

Celý pobyt byl směřován k představení anglického jazyka tak, aby účastníci neměli pocit školy, ale anglického prostředí, kde se bez angličtiny neobejdou. Jejich motivací byla stálá potřeba liber k uhrazení jídla. Libry účastníci získávali za úklid, mluvu, výpomoc v kuchyni, práci, ve hrách. Ale i během krátkých výkladů, kdy se lektor zpětně dotazoval na látku, o které měl prezentaci. Naopak, v případě porušení nařízení, kdy účastník mluvil česky, byl ihned penalizován za každé slovo jednou librou.

Závěrem lze konstatovat, že se jednalo o velmi zdařilou akci. I když počasí nebylo zrovna nejpříznivější, tak chvíle, které jsme spolu strávili, jsou pro nás tou největší odměnou.

Ing. Přemysl Kavalec – Přemek
velitel 24. PH Royal Rangers

The same text in English is here.

Realizační tým EAH 2014:

Organizátoři: 24. PH Brno, 39. PH Kašava.
Hlavní velitel: Přemysl Kavalec – Přemek
Programoví: Přemysl Kavalec – Přemek, Lada Eskarousová
Hospodář: Přemysl Kavalec – Přemek
Zdravotník: Simona Kavalcová – Simka
Rodilí mluvčí: Imad Eskarous, Emanuel Jefrey, Rovimbo Jefrey
Vedoucí: Věra Vlková, Viktor Krištof – Viki, Jan Krištof – Jéňa, Sára Marangoni
Kuchařky: Simona Kavalcová – Simka, Marie Kandelová – Mája, Kristýna Svetová – Kessi
Zvláštní úkoly: Michal Kandel – Majkl, Veronika Vaňková.

Děkujeme!


1 komentář

EAH VI: 24.-28. 10. 2014 Hostěnice - Royal Rangers v ČR : Royal Rangers v ČR · 19. 9. 2014 v 11.43

[…] Přihlášky a podrobné informace zde. […]

Komentáře nejsou povoleny.