V pátek odpoledne jsme se s dětmi sešli u církve Slovo života, odkud jsme vyrazili na naši základnu do Hostěnic. Po vybrání postele a zabydlení se jsme si popovídali, co je nového a jak se nám daří. Následovala večeře a večerní program složený z chval, společného čtení Písma a hraní deskovek.

Sobotní ráno jsme zahájili důkladnou rozcvičkou. Dopoledne za námi na základnu dorazil pan včelař. Vyslechli jsme si přednášku, kterou pro nás měl připravenou, a po skupinkách jsme šli zkontrolovat, jak se mají naše včely. Protože nám pomalu docházely rámečky do úlů a potřebujeme zásobu dalších, začali jsme s jejich výrobou. Zapojili se všichni, dokonce i nejmladší slečny, které (za pomoci vedoucích) statečně zatloukávaly hřebíky a vyvrtávaly otvory do dřeva, kterými pak provlékaly drátek potřebný k uchycení plástve. Po náročné práci nám vyhládlo, ale naštěstí na nás už čekal výborný oběd. Polední klid jsme trávili buďto v pokojích nebo venku na sluníčku. Někteří svůj volný čas využili i k hraní ringa nebo jízdě na minimotorkách, poskytnutých jedním z tatínků, po areálu základny.

V odpoledním programu jsme se věnovali dodělávání rámečků a zdobení květináčů z kelímků. Navštívili nás také Přemkovi kolegové-nadšenci do airsoftu, kteří strávili odpoledne stavěním barikád a stěn na tuto činnost. Po dostavění hřiště jsme uspořádali zápas, ve kterém pánové byli na straně jedné a děti na druhé. V lítém souboji naštěstí nikdo neutrpěl žádné zranění, takže jsme mohli společně zasednout k chutné večeři. Ještě jsme stihli zasadit si do našich květináčků macešky a vyrobit svíčky z voskových plátů. Také jsme poblahopřáli Přemkovi k jeho narozeninám. Byl za naše přání moc rád, a tak se s námi i rozdělil o dárek, který od nás všech dostal – velké balení Pikniků! Po mlsání jsme den společně opět zakončili čtením Písma a společenskými hrami.

V neděli jsme si trochu přivstali, abychom stihli základnu před naším odjezdem uvést do původního stavu. Po snídani jsme se tedy společně puslili do úklidu a brzy jsme měli hotovo. Opustili jsme Hostěnice a jeli do církve, kde jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů. Ahoj u další akce!

Odkaz na fotogalerii z akce: https://www.rajce.net/a17772236

O přístupové údaje napište na e-mail horaktad@gmail.com