Tak, jako každý rok, i letos jsme se již tradičně vydali s tatínky a jejich dětmi na výlet, který jsme zakončili besídkou v církvi Slovo života na Nových Sadech.

Sešli jsme se v sobotu 18. prosince 2021 v 9:00 na konečné zastávce šaliny č. 4 v Brně – Obřanech. Odtud jsme pokračovali cestou dlouhou přibližně pět kilometrů, směrem na Drahanskou vrchovinu, kde se nachází rozhledna. Z rozhledny, postavené zhruba dva kilometry severovýchodně od okraje jihomoravské metropole, je krásný výhled na okolní zalesněnou krajinu. Poté jsme se vydali zpět na místo ranního srazu. Po cestě jsme hráli hry, sdíleli se a zažili společně spoustu zábavy. 

Besídka, která navazovala na výlet, začala přibližně ve dvě hodiny odpoledne a nesla se ve vánoční atmosféře. Děti mohly utratit svoje našetřené royky za celoroční píli v tzv. RR stáncích. Povídali si s panem včelařem, který si pro ně přichystal vyrábění svíček ze včelího vosku, kterými mohli obdarovat své blízké. Nechyběly také hry, u kterých se vesele pojídalo vánoční cukroví.