Poslední únorovou sobotu se v Brně odehrála jednodenní akce s názvem Únikovka Brnem. Sešli jsme se v církvi a rozdělili se do tří týmů. S každým z týmů šel vždy jeden vedoucí jako dozor. Každý tým dostal mapu s vyznačenými body po centru Brna. Cílem dětí bylo dojít na daná místa, na nich naskenovat QR kód přiložený k mapě a rozluštit šifru, která se jim ukázala. Po rozluštění získali písmeno do tajenky, která dětem odkryla překvapení, kam se měli dostavit po vyluštění tajenky. Mezi místy, kam děti museli jít byly např. Denisovy sady, Stará radnice, Janáčkovo divadlo, Červený kostel nebo katedrála Petra a Pavla.

Po třech hodinách luštění a pobíhání po Brně všechny týmy zdárně vyluštily tajenku, která byla „modelový svět“, kam se následně všichni postupně přesunuli. V Modelovém světe jsme si prohlídli modelové panorama městečka s pojízdnými vláčky, pohyblivými vrtulemi vrtulníků a větrných elektráren, ale překvapivě i dinosaurů útočících na auta či návštěvy mimozemšťanů. Ve vedlejší místnosti jsme si mohli vyzkoušet autodráhy a prohlédnout modely, které jsme si mohli koupit.

Po návštěvě Modelového světa jsme přešli do církve, kde zakrátko začal program s panem včelařem, který nám řekl o anatomii včel. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla s panem včelařem připravovat tzv. medové těsto, které pomůže našim hostěnickým včelám přežít jarní mrazy příštích týdnů. Druhá skupina si zahrála několik kol hry Městečka Palermo. Všechny obyvatele městečka Palerma hry bavily, přestože někteří byli několikrát zavražděni mafií.

Těšíme se na váš při další akci – první letošní víkendovce!

PS: Tady si můžete vyzkoušet jednu z šifer, které děti luštily:

Šifra vám odhalí, jak se Petrov proslavil a kde se s ním může setkat každý z nás. 
ŠIFRA: 3 33 7777 33 8 444 55 666 777 88 66 2