Třetí víkend nového roku se v severovýchodním koutě naší vlasti, přesněji v Oldřichovicích u Třince, konalo školení instruktorů Národního výcvikového tábora (NVT) pro rok 2015. A po roční pauze se v lektorském týmu objevilo i zastoupení naší 24. Přední hlídky.

Školení instruktorů NVT: 16. – 17. 1. 2015 Oldřichovice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pátek 16. ledna odpoledne nás dva vybrané vedoucí, Jožku a Lenku, čekal při odjezdu z Brna pořádný kvapík. Díky Bohu a Kubovi Fridrichovi (zástupce velitelky 40. PH Hustopeče), který nás vzal na severovýchod rodinným vozidlem, jsme na školení dorazili včas. V Oldřichovicích nás uvítal sám národní velitel RR v ČR, Petr Walach. A postupně se sjížděli i další instruktoři. Letošní tým lektorů tak tvoří vedoucí ze 4. PH Oldřichovice, 8. PH Zlín, 9. PH Třinec-Sosna, 18. PH Brno, 24. PH Brno, 37. PH Kladno, 40. PH Hustopeče a 42. PH Ostrava. Po večeři (namísto tradičních párků nás čekala lahodná domácí pomazánka) jsme tvrdě pracovali až do pozdních nočních hodin. Největší uznání si zasloužil právě Petr, který spolu s Karlem Hauptmanem řídil školení navzdory faktu, že před pouhým týdnem prodělal operaci. Skutečně klobouk dolů.

Druhý den ráno jsme pokračovali v práci. Cílem takového školení je jednak prověrka znalostí, které národní instruktor musí ovládat, ale také definitivní rozdělení úkolů v průběhu roku i vývoj nových metod a technik výcviku. Díky dobré připravenosti a efektivní práci všech jsme všechny vytýčené úkoly zvládli splnit v předstihu a domů na jih tak mohli vyrazit již v sobotní podvečer. Naší výkonnosti jistě napomohl i vynikající oběd od paní Walachové, jíž za něj srdečně děkujeme. Domů jsme, díky Bohu, dorazili v pořádku.

Josef Jan Kovář – Jožka

Foto: Jakub Fridrich