Již v závěru letošního letního tábora „Záhada hlavolamu 2016“ se rýsovala potřeba některých úprav na naší táborové základně v Hostěnicích. K přesné formulaci úkolů došlo v srpnu 2016, ale samotná brigáda se konala až během prvního říjnového víkendu.

Podzimní brigáda Hostěnice: 30.09.-02.10.2016

brigada-podzim-2016

Navzdory rozsáhlé propagaci se ukázalo, že ani podzimní brigáda nevybočí z řady předchozích nízce navštívených pracovních akcí. V pátek odpoledne dorazila do Hostěnic rodina velitele oddílu Přemka Kavalce, v sobotu se ukázali zástupci rodin Sedlákových a Volánkových, k nim přibyli Tomáš Žídek a Viki Krištof. A to bylo vše. Část brigádníků odjela ještě v sobotu, zbytek setrval až do neděle.

Práce se stihlo udělat hodně. Jedna místnost se vyklidila, druhá se kompletně předělala, vyklidila se rovněž chodba. Vystěhovaný materiál byl roztříděn a vše nepotřebné se odvezlo do ekodvora. Dále se zrekonstruoval přívod vody do koupelny, což je benefit, který se plně projeví až příští rok. Důležitou součástí brigády byla rovněž příprava palivového dříví na blížící se English Autumn Holidays, aby se účastníci tohoto anglického tábora mohli v sychravém podzimním počasí těšit z útulně vytopených místností.

O mimořádných událostech v průběhu brigády nemáme zpráv, takže děkujeme Pánu Bohu za všechny ochotné ruce a těšíme se na další akce.

Josef Jan Kovář – Jožka

Informace k English Autumn Holidays 2016 zde.