1. lesní brigáda: 18. 2. 2012 Bílovice nad Svitavou

Jednu únorovou sobotu se odvážný kmen Tygrů-kluků vydal na první polovinu své sedmihodinové brigády u Michala Horčici – MiHora, a to za účelem získání určitého obnosu na své royalovské košile, které téměř všem z kmene do té doby chyběly. Tygři se rozhodli mít všichni stejné uniformy, a to nejlépe oficiální od Národní rady. Ty ovšem něco stojí. Z iniciativy vedoucích (a za souhlasu rodičů) jsme si na ně měli sami vydělat, jako to občas dělávali minulí Rangeři.

Ráno v 11:45 jsme tedy byli na srazu v sestavě: Jožka, Kryštof, David a MiG. Viki měl dorazit také, ale díky MHD sraz nestíhal. Nakonec ale vlak na poslední chvíli přece jenom stihl. Ve této sestavě jsme tedy dojeli do Bílovic nad Svitavou, kde MiHor bydlí. Za úkol jsme dostali přenášet kusy dřeva z lesa k MiHorovu obydlí, následně je třídit a šáší i malé větve skládat na hromady, které se budou posléze pálit. Celkově se nám to dařilo, ale samozřejmě méně mohutní a silní Tygři nemohli odnášet nejtěžší kusy MiHorova dřeva. V práci se nám však zarputile snažilo zabránit hluboké bláto. Vzhledem k tomu, že lesní krajina měla samé kopce a hned zas údolí, jsme se dost nadřeli nošením dřeva nahoru a hned zas dolů po kluzkém blátě, tam a sem. Podle toho jsme také byli špinaví. Ještě, že jsme se na to připravili.:o)

Zpáteční cesta byla v pohodě, naštěstí si o nás nikdo nemyslel, že jsme bezdomovci, nebo něco podobného. Po příjezdu jsme zašli na gyros. Obchod byl ale zavřený a tak jsme se po první části naší brigády v klidu rozešli do svých domovů.

P.S.: Autorem tohoto skvělého zápisu je Tygr MiG. Bravo!

2. lesní brigáda: 17. 3. 2012 Bílovice nad Svitavou

Také druhá lesní brigáda nás čekala v sobotu. Tentokrát jsme do Bílovic vyrazili brzy ráno a v užší sestavě: Kryštof, MiG, Viki a Jožka. Sice nás bylo méně, ale terén byl o hodně lepší než v únoru. Bahna se tedy nekonala a dřevo se nosilo o dost lépe. Na poslední hodinu nám přišel na pomoc i MiHor s motorovou pilou. S úderem jedenácté hodiny jsme skončili. Tygři, kteří dorazili na obě brigády, již mají oddílovou košili plně zaplacenou, něco ale zbylo i na ty ostatní.

Jožka