Jarní setba Hostěnice 2017

První letošní víkendová akce 24. Přední hlídky Royal Rangers se konala na naší táborové základně v Hostěnicích. Bližší zprávu o akci podala Simka:

Jarní setba Hostěnice: 24. – 26. března 2017

Po prvním jarním výletu nás o posledním březnovém víkendu čekala i první jarní víkendovka v Hostěnicích. Na plánovaný sraz přijel Samík a Filip, kteří se nalodili k Přemkovi do auta a vyrazili směrem k základně. Dámská jízda v podobě Simky, Aničky a Amálky vyrážela s hodinovým předstihem, ale zamířila nejdříve svým vozem do nedalekého Kauflandu k pořízení zásob na akci a poté taktéž nabrala směr na hostěnickou základnu. Zde se obě osazenstva bílého i červeného vozu setkala téměř ve stejnou dobu. Zanedlouho byly naše řady posíleny ještě o Kubíka, Míšu a Haničku Horčicovy a Matýska a Sárinku Kadlecovy. V kompletní sestavě jsme tedy zahájili naši první víkendovku zatopením v místnosti pro spaní a v jídelně a přípravou večeře, na kterou jsme se již velice těšili. Po večeři jsme ještě v družném hovoru chvíli poseděli v jídelně a poté se vydali ke kýženému odpočinku. Usínali jsme za praskání ohně v krbu, svitu petrolejky a poslechu Přemkova podání Matouše 13. kapitoly.

Do dalšího dne nás vítala jinovatkou pokrytá tráva, která však rychle zmizela, jakmile se objevily hřejivé paprsky sluníčka. Ačkoliv ráno bylo velice chladné, během dopoledne se teplota závratným tempem šplhala nahoru. Nejdřív jsme se tedy zahřáli při rozcvičce a poté při běhání a luštění, při kterém jsme si prověřili nejen znalosti morseovky. Vyluštěný verš z Matouše 13:23 nás pak doprovázel celý den. Kolem 10h jsme mezi námi přivítali Láďu J. a zbytek dopoledne jsme strávili přípravou dřeva na topení a vařením oběda, kde i ti nejmladší prokázali, že už nejsou žádnými zelenáči. Výsledkem bylo několik bedýnek dřeva a vynikající oběd (bramborová polévka a těstoviny s masovou omáčkou). A jelikož nám počasí přálo, poobědvali jsme pod širým nebem, kde jsme si vychutnali i odpolední siestu (vedoucí u kafíčka a děti hrou v areálu).

Po sytém odpočinku jsme se pustili do zvelebení naší bylinkové zahrádky – ostříhali jsme suché výhonky meduňky, máty a oregana, objevili vylézající libeček, připomněli si, jak vypadá tymián a s chutí ochutnali pažitku. Vše jsme pak krásně okopali a zalili a ve finále vyseli i ředkvičky. Po svačině jsme se pustili do sázení dýní a cuket (do kelímku). A abychom i doma poznali, co jsme si to zasadili, vytvářeli jsme k našim sazeničkám rozpoznávací vlaječky. Den rychle uběhl a jakmile se schovalo i sluníčko, pocítili jsme na vlastní kůži, že jaro je teprve v plenkách. Večer jsme tedy strávili u plápolajícího ohně, který nás příjemně zahřál a pochutnali si na topinkách se sýrovou pomazánkou (nutno podotknout, že opékání v plánu nebylo, ale nadšení dětí nás přesvědčilo, a tak i bez buřtů jsme si to užili). A nebylo divu, protože Mihorkovic děti se vytasily s marschmallows a se všemi se o tuto opékanou lahůdku podělili. Den jsme tedy zakončili se spokojenými bříšky a s chválami na rtech.

Nedělní dopoledne se již neslo v duchu úklidu, do kterého jsme se pustili hned po snídani. Odjezd pak na sebe nedal dlouho čekat a před devátou hodinou jsme již připraveni postávali před základnou. A jelikož nás bylo do dvou aut Kavalcových o jednoho více, vydal se nejstarší a velice zdatný účastník Filip sám autobusem. Základnu pak opouštěl bílý vůz s chlapeckou a červený s dívčí posádkou. První víkendová akce byla zdárně zakončena svačinou v podobě perníku, který někteří stihli sníst ještě před začátkem nedělní bohoslužby. Na všechny zdatné royalisty se budeme těšit i příště.

Simona Kavalcová – Simka

Organizační tým víkendovky

Velitel akce: Přemysl Kavalec – Přemek
Vedoucí-zdravotník: Simona Kavalcová – Simka
Zvláštní úkoly: Ladislav Juráň – Láďa.

Další informace

Fotogalerie z akce ke shlédnutí zde.

Štítky: