Předposlední lednový víkend, se odehrál první royalovský počin tohoto roku. Jednalo se o bruslení a hraní her v církvi. Byla to pouze jednodenní akce, kdy jsme se sešli v sobotu ráno a tentýž večer se rozešli domů. V dopoledních hodinách jsme se sešli u venkovního bruslařského areálu Za Lužánkami. Po zaplacení vstupného jsme se všichni obuli do bruslí a dopotáceli se na led. Přestože pocitová teplota byla pod nulou a většinu bruslení nám sněžilo do očí, a hlavně za krk, čas na bruslích jsme si všichni užili. Někteří sice byli déle u bistra než na ledu, ale všichni odcházeli šťastní.

Bruslili nejmenší…

Po přesunu do církve se na stůl vyndaly deskové hry, ze kterých si každý vzal tu, která se mu nejvíce líbila a pro kterou si našel dostatek hráčů. Děti i vedoucí se tak rozdělili do několika menších skupinek, která byla každá zabavena po vlastním. Všichni se dobře bavili a v místnosti platila pohodová atmosféra.

Když už čas pokročil a pozornost mladších dětí opadla, upoutali jsme jejich zájem promítáním prvního dílu oblíbeného Ledového království. Starší děti si šly hrát stolní tenis a honit se po hlavní místnosti. Čím více se blížila čtvrtá hodina odpolední, začali přicházet rodiče a odvádět si své ratolesti domů. Přestože některé z nás po akci skolila Nemoc, jejíž jméno se teď nevyslovuje jsme si celý den všichni užili a prožili ho v Boží přítomnosti.

… i největší.