Ringoturnaj Royal Rangers, největší akce naší organizace v České republice, se v roce 2014 konal již posedmnácté. Hostitelskou základnou je v posledních letech rekreační areál „Drak“ u Křižanova, který má dostatečné ubytovací i stravovací kapacity pro téměř čtyři stovky účastníků této sportovní víkendovky, kteří se ze všech koutů vlasti sjeli utkat se v naší oblíbené hře ringo.

XVII. Ringoturnaj RR: 8.–11. 5. 2014 Křižanov

Ringo-Kriz-2014
Účast 24. Přední hlídky na letošním turnaji byla poněkud komplikovaná. Jako první do Křižanova dorazili Simka a Přemek Kavalcovi s dcerami Aničkou a Amálkou. Pak dorazili zdravotníci turnaje Lenka a Jožka Kovářovi, kteří přivedli kvartet účastníků ve složení Susannka, Alex, Bertík a Šimon. Posledními účastníky z našich řad byli Dan a Eda, jež na základnu přivezli rodiče. Lenka s Jožkou se ubytovali ve vlastním pokoji v chatce č. 6, kterou sdíleli se 35. PH Praha. Zbytek výpravy se uvelebil ve dvou malých chatkách v blízkosti rybníka.

Co se týče našich dětí, sedm účastníků turnaje vytvořilo celkem tři herní družstva. Dvě z nich pak vybojovala krásná druhá místa ve dvou věkových kategoriích. Anička s Alexem se spojili s kamarády z 9. PH Třinec-Sosna a 26. PH Olomouc a společně získali stříbro v nejmladší kategorii Ranger Kids (6-8 let). Eda se Susannkou se připojili ke členům 41. PH Zábřeh a dosáhli druhého místa v kategorii Discovery Rangers (9-12 let). Navzdory malé účasti se tak podařilo navázat na slavnou tradici našich dřívějších úspěchů.

Ani kvartet vedoucích se nenudil. Přemek sloužil jako rozhodčí, Simka jako trenér, Jožka jako zdravotník a lékařka turnaje Lenka zvládala dokonce i pískat sérii utkání nejmladší kategorie. Přičteme-li přízeň počasí, netradiční večerní program v podání amerického týmu a vsetínské kapely 107 či nečekaně lahodný balíček na zpáteční cestu v podobě vepřového řízku s chlebem, můžeme letošní Ringo zapsat do naší historie se spokojeným úsměvem. Díky Bohu za to.

Josef Jan Kovář – Jožka

Účast 24. PH na XVII. Ringoturnaji 2014:

Vedoucí:
Přemysl Kavalec – Přemek (velitel výpravy, rozhodčí)
Simona Kavalcová – Simka (trenér)
MUDr. Lenka Kovářová (lékař turnaje, rozhodčí)
Josef Jan Kovář – Jožka (2. zdravotník turnaje).

Discovery Rangers:
Albert R., Dan R., Eduard R., Susanne S., Šimon H.

Ranger Kids:
Alex R., Anna K.

Fotogalerie z akce zde.